
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Non-Compliant |
| Voltage | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Capacitance | 100 nF |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
Stock: 148895
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01268
Ext.Price$0.01268
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01268 | $0.01268 |
| 10 | $0.00634 | $0.06340 |
| 50 | $0.00571 | $0.28550 |
| 100 | $0.00514 | $0.51400 |
| 500 | $0.00452 | $2.26000 |
| 1000 | $0.00398 | $3.98000 |
| 3000 | $0.00342 | $10.26000 |
| 5000 | $0.00294 | $14.70000 |
